Drukuj

Budowa Marki Turystycznej i Gospodarczej "Kraina Lubartowska"

Administrator. Opublikowano w Dla mieszkańca

BUDOWA MARKI TURYSTYCZNEJ I GOSPODARCZEJ ?KRAINA LUBARTOWSKA?

I. INFORMACJE PODSTAWOWE

-  Tytuł projektu: Budowa marki turystycznej i gospodarczej ?Kraina Lubartowska?

- Nazwa Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

-   Oś Priorytetowa: 2. Infrastruktura ekonomiczna

-  Nazwa Działania: 2.4 Marketing gospodarczy

-  Schemat: B

-  Beneficjent (lider projektu): Gmina Lubartów

-  Gminy partnerskie: Kamionka, Kock, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki

-  Wartość projektu: 1 385 920 PLN

-  Wartość kosztów kwalifikowalnych: 1 385 920 PLN

-  Wartość dofinansowania (85%): 1 178 032 PLN

- Cel ogólny projektu: Promocja Województwa Lubelskiego i obszaru działania LGD ?Doliną Wieprza i leśnym szlakiem? poprzez kreację ipromocję marki ?Kraina Lubartowska?.

II. OPIS PROJEKTU

W rankingach atrakcyjności inwestycyjnej województwo lubelskie od kilku lat oceniane jako jedno z najmniej atrakcyjnych regionów w Polsce ? w większości różnych notowań lokuje się na przedostatniej lub ostatniej pozycji w kraju. Niedostateczna dostępność komunikacyjna regionu, niska chłonność rynku, zły stan infrastruktury technicznej, brak przygotowanych terenów pod inwestycje oraz słabo rozwinięta sieć usług powoduje, iż województwo w łącznej ocenie atrakcyjności inwestycyjnej klasyfikowane jest w najsłabszej grupie regionów. Jednocześnie region ten charakteryzuje się wysokiej jakości zasobami środowiskowymi oraz bogactwem i różnorodnością dziedzictwa kulturowego. Lubelszczyzna cały czas czeka na odkrycie i efektywne wykorzystanie tych potencjałów.

Idea projektu wynika z przekonania, że polityka rozwoju lokalnego jest podstawowym zadaniem samorządu gminnego. Jednakże aktualna sytuacja gospodarcza kraju i regionu powoduje, że żadna gmina ze względu na ograniczoną ilość środków budżetowych ? w szczególności dotyczy to gmin wiejskich - nie może pozwolić sobie na rozpraszanie pieniędzy na nietrafione inicjatywy. Niezbędne jest zatem ukierunkowanie ich działalności pod kątem efektywności i celowości, a także wykorzystania lokalnych potencjałów rozwojowych, za które należy uznać środowisko oraz kulturę i dziedzictwo kulturowe. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędne będzie prowadzenie profesjonalnego marketingu gmin w celu podniesienia ich konkurencyjności i atrakcyjności.

Podstawowym zadaniem projektu jest promocja gospodarcza Województwa Lubelskiego poprzez stworzenie marki turystycznej ?Kraina Lubartowska?. W jego ramach wykorzystany zostanie zestaw różnych narzędzi marketingowych, co umożliwi wykreowanie pozytywnego i adekwatnego do oczekiwań wizerunku gmin pod kątem pozyskania turystów, inwestorów i kontrahentów. Zrealizowane zostaną następujące elementy:

  1. Opracowane zostaną trzy dokumenty strategiczne dotyczące wykorzystania potencjału przyrodniczego, historycznego i gospodarczego obszaru. Przygotowana zostanie również koncepcja marki ?Kraina Lubartowska? oraz system identyfikacji wizualnej.
  2. Zrealizowana zostanie kampania reklamowa w ramach której powstanie film przedstawiający atrakcje obszaru, przeprowadzone zostaną działania promocyjne, w tym: telewizyjna i prasowa.Opracowana zostanie również ekspozycja dotycząca Krainy Lubartowskiej, która będzie prezentowana podczas Międzynarodowych Targów Lubelskich 2012. Powstanie także prezentacja multimedialna opisująca walory turystyczne poszczególnych gmin.
  3. Opracowana zostanie oferta inwestycyjna gmin wchodzących w skład Krainy Lubartowskiej, która zostanie przesłania bezpośrednio do tysiąca firm ? potencjalnych inwestorów.
  4. Uruchomiony zostanie portal internetowy, w trzech wersjach językowych, który będzie kompendium wiedzy na temat Krainy Lubartowskiej.
  5. Zorganizowanych zostanie sześć masowych imprez promocyjnych prezentujących walory poszczególnych gmin, spływ kajakowy i trzydniowa impreza w formie rajdu rowerowego i samochodowego. Zaplanowana została również organizacja wystaw w Pagojukai na Litwie i Lublinie, a także koncert pn. ?Brzmienia Lubartowskie?.

Władze samorządowe gmin: Kamionka, Kock, Lubartów, Ostrówek, Niedźwiada i Serniki zapraszają wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Drukuj

System powiadamiania SISMS

Administrator. Opublikowano w Dla mieszkańca

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE, PIERWSZE W POWIECIE I WOJEWÓDZTWIE

 


O awariach, utrudnieniach w ruchu, zanieczyszczeniu wodociągu, a przede wszystkim o sytuacjach kryzysowych zagrażających zdrowiu i życiu będą w ciągu kilkunastu sekund informowani wszyscy mieszkańcy Gminy, którzy zarejestrują się
w Samorządowym Informatorze SMS.

Urząd Gminy uruchomił dla mieszkańców niezwykle ważną usługę, która pozwala w szybki i sprawny sposób docierać z informacją do tysięcy odbiorców.

SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu
z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania, ale mających przede wszystkim wpływ na ich bezpieczeństwo.

Samorządowy Informator SMS to najbardziej innowacyjny system wczesnego ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach - takich jak powodzie, wichury, śnieżyce i inne katastrofy. System ma także za zadanie podnieść jakość codziennego życia ludzi, poprzez informowanie o różnych wydarzeniach, m.in. awariach sieci wodociągowych, przerwach w dostawie prądu, bezpłatnych badaniach, zbiórce odpadów wielkogabarytowych, czy zużytego sprzętu RTV, AGD, itp.

     

Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby mieszkańców. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS-a o odpowiedniej treści. Oczywiście numery telefonów użytkowników systemu będą chronione według najwyższych standardów. Nigdy też przy użyciu systemu nie będą rozsyłane żadne reklamy bądź spam. Tak samo, jak do systemu można się zarejestrować wysyłając odpowiedni kod, tak samo można się z niego wyrejestrować.

Wszystkie informacje rozsyłane do użytkowników systemu są darmowe. Jedyna opłata dotyczy rejestracji
w systemie i wynosi ona tyle, co wysłanie zwykłego sms-a w indywidualnym planie taryfowym operatora,
z którego usług korzysta dana osoba.

Drukuj

Referaty i telefony

Administrator. Opublikowano w Dla mieszkańca

Imię i nazwisko Stanowisko Nr pokoju Kontakt
 
Kierownictwo   
 Tomasz Piecak Wójt  24 81 856 27 37

 Beata Wójcik  Sekretarz  25 81 856 27 82

 Danuta Ciechańska  Skarbnik, Kierownik Referatu ds. Finansów  17 81 856 27 32

 
Referat ds. Finansów

Monika Guz
Elżbieta Klej

Stanowisko ds. rozliczeń 19 81 856 27 81

Agata Jankowska-Bojczuk Stanowisko ds. księgowości budżetowej 19 81 856 27 81

Teresa Szewczyk
Elżbieta Guz

Stanowisko ds. księgowości podatkowej i wymiaru podatku 18 81 856 27 34

 
    Samodzielne stanowiska
Bożena Paszkowska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego 2 81 856 27 38
Małgorzata Romańczuk Stanowisko ds. dowodów osobistych 2 81 856 20 26
Piotr Siwek Stanowisko ds. wojska i OSP Pełnomocnik ds. ochrony  informacji niejawnych 21 81 856 27 39
    
Referat Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Małgorzata Karasek Kierownik Referatu 27 81 856 27 80
Mariusz Nowak Stanowisko ds. gospodarki komunalnej i mienia komunalnego  1 81 856 27 33
Magda Szumiec Stanowisko ds. rolnictwa i ochrony środowiska 27 81 856 27 80
Halina Ligęza Stanowisko ds. gospodarki gruntami i planowania przestrzennego  1 81 856 27 33
Alina Sowa Stanowisko ds. infrastruktury i inwestycji gminnych 27 81 856 27 80
    
Referat  Organizacyjno-Administracyjny
Piotr Siwek Kierownik Referatu  21  81 856 27 39
Danuta Szumiec Stanowisko ds. obsługi archiwum zakładowego 28 81 856 27 81
Danuta Banaś Stanowisko ds. samorządu terytorialnego 28 81 856 27 81
Olga Nogal Stanowisko ds. administracyjno-kadrowych 26 tel./fax 81 856 20 02 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marta Ligęza Stażystka 26
Danuta Szumiec Stanowisko ds. turystyki   28 81 856 27 83
Milena Kaznowska Pracownik biurowy 22 81 856 27 39

Henryk Gadzała
Mirosław Banaś

Konserwator oczyszczalni ścieków    

Grzegorz Kusyk
Józef Nogal
Jerzy Ligęza

Konserwator urządzeń wodociągowych    

Małgorzata Słowińska

Sprzątaczka    

 

 

 

Drukuj

Fundusz sołecki

Administrator. Opublikowano w Dla mieszkańca

Co to jest fundusz sołecki?
Są to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców.

Jaka jest wysokość funduszu sołeckiego?
Wysokość kwoty przeznaczonej dla sołectwa jest uzależniona od zamożności gminy. W ustawie o funduszu sołeckim zawarto wzór, za pomocą którego oblicza się wysokość środków przypadających na dane sołectwo. Jeżeli rada gminy uzna, że może przeznaczyć dla danego sołectwa więcej pieniędzy, może to zrobić. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) corocznie do 31 lipca poinformuje sołtysów o wysokości środków, które będą do wykorzystania przez dane sołectwo w następnym roku, także sołectwa nie muszą same wykonywać tych obliczeń.

Czy w każdej gminie powstanie fundusz sołecki? Kto decyduje o wyodrębnieniu w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki?
O wyodrębnieniu w budżecie gminy funduszu sołeckiego decyduje rada gminy. Rada gminy podejmuje w terminie do 31 marca (a w 2009 r. w terminie do 30 czerwca) uchwałę, w której wyraża albo nie wyraża zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w kolejnym roku.  Pomysł na utworzenie funduszu sołeckiego mogą zgłosić radni oraz wójt gminy (burmistrz, prezydent miasta). Sołtysi i mieszkańcy sołectw, którzy chcieliby utworzenia funduszu sołeckiego powinni w tej sprawie zwracać się do radnych gminy (lub do wójta, burmistrza prezydenta miasta).

Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w poradnikach zamieszczonych poniżej. Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

Poniżej prezentujemy kilka wartościowych stron internetowych dotyczących funduszy sołeckich:

http://funduszesoleckie.pl/
http://www.funduszesoleckie.eu/
http://ww.org.pl/strona.php?p=2849

Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

Materiały informacyjne do pobrania

pdf icon
 
pdf icon
 
pdf icon
 
pdf icon
 
pdf icon
 
pdf icon
 
pdf icon
Fundusz Sołecki
Nowe możliwości
rozwoju wsi
  Fundusz Sołecki
Skorzystajmy z tej szansy
  Fundusz Sołecki
Piękniejsza wieś, poradnik
  Fundusz Sołecki
Jak dobrze wydać nasze pieniądze?
  Fundusz Sołecki
Prezentacja
  Fundusz Sołecki
Szansa dla wsi
  Fundusz Sołecki
Jak dobrze wydać nasze pieniądze? cz. 2
Dokumenty do pobrania

docicon

 

docicon

 

docicon

 

docicon

 

docicon

 

docicon

 

docicon

Wniosek   Wniosek do Rady gminy   Protokół
z zebrania
  Program szkolenia   Lista
obecności
  Harmonogram
funkcjonowania
  Uchwała
Drukuj

Bezpłatny Internet WiFi

Administrator włącz . Opublikowano w Dla mieszkańca

Bezpłatny dostęp do Internetu jest dzisiaj możliwy dzięki coraz to nowszym gadżetom i technologiom. Nowoczesne telefony posiadają karty WiFi a i tabletów jest w naszych domach coraz więcej. Laptop stał się czymś powszechnym i dlatego też coraz bardziej powszechny staje się dostęp do darmowego Internetu. 

W naszej gminie jest już 6 miejsc gdzie możemy skorzystać z Internetu. O wszystkich miejscach dowiecie się
z mapy, którą przygotowaliśmy wraz z opisem.

 

mapa wifi

 

 

zielona wifi GCI -Gminne Centrum Informacji zlokalizowane są w bibliotekach w Ostrówku-Kolonii, Leszkowicach
i Tarkawicy. Dostęp do Internetu nie jest ograniczony limitem transferu. Serfować można wewnątrz biblioteki jak i poza nią. Projekt zrealizowany w praździerniku 2010 roku przy udziale środków
z UE. Hotspot działa również na budynku SP w Ostrówku.  Zasięg ok. 100 metrów.
czerwona wifi Hotspot - ulokowany na dachu urzędu gminy. Transfer ograniczony jest do prędkości 256 kb/s. Dostęp do sieci możliwy jest wewnątrz budynku i poza nim. Zasięg Hotspota to około 200 metrów. Projekt zrealizowany w prażdzierniku 2010 roku przy udziale środków z UE.
niebieska wifi Hotspot Wrota Lubelszczyzny zlokalizowany przy Szkole Podstawowej w Dębicy. Transfer ograniczony jest do prędkości 256 kb/s. Aby korzystać z sieci trzeba połączyć się z nią a następnie (jdenorazowo - tylko raz) wysłać sms. Otrzymane hasło dostępu należy zapisać, loginem jest nasz numer telefonu. Można go użyć w innych Hotspotach Wrota Lubelszczyzny na terenie całego województwa. Projekt zrealizowany we wrześniu 2011 roku ze środków Unii Europejskiej.
zoltawifi
Hotspoty z projektu "Regionalna sieć Szerokopasmowa Lublin północny - wschód". Internet będzie dostępny z prędkością 512 kb/s. Autentukacja będzie poprzez stronę internetową. Po zaakceptowaniu regulaminu będziemy korzystać godzinę z Interentu. Po godzinie zostaniemy rozłączeni. Trzeba będzie ponownie zaakceptować regulamien i kolejna godzina Internetu będzie do naszej dyspozycji. Początek nadawania sygnału internetowego to czerwiec 2013 r. Zasięg w promieniu około 300 m.
 
Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (lokalizacje hot spot.pdf)PobierzAktualna lista Hot-Spotów "Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin północny - wschód" 397 kB443

Prześlij nam swoją opinię

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoś wydarzenie
Najczęściej zadawane pytania

System Informacji Przestrzennej

maps-icon   System Informacji Przestrzennej
Gminy Ostrówek

Film promocyjny

 

Dołącz do nas

Multimedia

  logo fb   logo yt   logo nk

ePUAP

e puap

Archiwum [wiadomości]

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce cookies.